HW-10-12-L-S-340-126
Part Number:
HW-10-12-L-S-340-126
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.564" (14.326mm)
Length - Stack Height :
0.340" (8.636mm)
Length - Tail :
0.126" (3.200mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)