HW-10-10-L-S-613-SM-A
Part Number:
HW-10-10-L-S-613-SM-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.152" (3.861mm)
Length - Stack Height :
0.613" (15.570mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)