HW-11-14-F-D-1000-073
Part Number:
HW-11-14-F-D-1000-073
Description:
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.357" (9.068mm)
Length - Stack Height :
1.000" (25.400mm)
Length - Tail :
0.073" (1.854mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)