HW-05-20-G-Q-230-120
Part Number:
HW-05-20-G-Q-230-120
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.780" (19.812mm)
Length - Stack Height :
0.230" (5.842mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.200" (5.08mm)