HW-10-08-T-D-257-SM-A
Part Number:
HW-10-08-T-D-257-SM-A
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK SMD TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.465" (11.811mm)
Length - Post (Mating) :
0.208" (5.283mm)
Length - Stack Height :
0.257" (6.528mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)