HW-12-09-G-D-607-SM-A
Part Number:
HW-12-09-G-D-607-SM-A
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.058" (1.473mm)
Length - Stack Height :
0.607" (15.418mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)