HW-12-11-T-S-614-SM
Part Number:
HW-12-11-T-S-614-SM
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.251" (6.375mm)
Length - Stack Height :
0.614" (15.596mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)