HW-13-12-L-D-569-092
Part Number:
HW-13-12-L-D-569-092
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.369" (9.373mm)
Length - Stack Height :
0.569" (14.453mm)
Length - Tail :
0.092" (2.337mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)