HW-10-11-F-D-548-100
Part Number:
HW-10-11-F-D-548-100
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.282" (7.163mm)
Length - Stack Height :
0.548" (13.919mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)