HW-10-14-G-S-1240-190
Part Number:
HW-10-14-G-S-1240-190
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
Length - Stack Height :
1.240" (31.496mm)
Length - Tail :
0.190" (4.826mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)