HW-10-14-S-D-1252-130
Part Number:
HW-10-14-S-D-1252-130
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.048" (1.219mm)
Length - Stack Height :
1.252" (31.800mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)