HW-10-14-T-S-772-547-002
Part Number:
HW-10-14-T-S-772-547-002
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.111" (2.819mm)
Length - Stack Height :
0.772" (19.609mm)
Length - Tail :
0.547" (13.894mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)