HW-13-20-T-D-1006-055
Part Number:
HW-13-20-T-D-1006-055
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.069" (1.753mm)
Length - Stack Height :
1.006" (25.552mm)
Length - Tail :
0.055" (1.400mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)