HW-14-12-L-D-293-SM-A
Part Number:
HW-14-12-L-D-293-SM-A
Description:
CONN HDR 28POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.672" (17.069mm)
Length - Stack Height :
0.293" (7.442mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
28
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)