HW-13-12-T-D-418-SM
Part Number:
HW-13-12-T-D-418-SM
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.547" (13.894mm)
Length - Stack Height :
0.418" (10.617mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)