HW-14-14-G-S-1219-055
Part Number:
HW-14-14-G-S-1219-055
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.156" (3.962mm)
Length - Stack Height :
1.219" (30.963mm)
Length - Tail :
0.055" (1.400mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)