HW-14-09-F-D-564-SM-A
Part Number:
HW-14-09-F-D-564-SM-A
Description:
CONN HDR 28POS 0.1 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.101" (2.565mm)
Length - Stack Height :
0.564" (14.326mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
28
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)