HW-12-20-L-D-713-SM-A
Part Number:
HW-12-20-L-D-713-SM-A
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.352" (8.941mm)
Length - Stack Height :
0.713" (18.110mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)