HW-14-19-F-D-787-100
Part Number:
HW-14-19-F-D-787-100
Description:
CONN HDR 28POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.443" (11.252mm)
Length - Stack Height :
0.787" (20.000mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
28
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)