HW-14-20-F-D-739-SM
Part Number:
HW-14-20-F-D-739-SM
Description:
CONN HDR 28POS 0.1 STACK SMD
Color :
Black
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.326" (8.280mm)
Length - Stack Height :
0.739" (18.771mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)