HW-16-13-T-D-906-162-001
Part Number:
HW-16-13-T-D-906-162-001
Description:
CONN HDR 32POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.162" (4.115mm)
Length - Stack Height :
0.906" (23.012mm)
Length - Tail :
0.162" (4.115mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)