HW-15-14-L-D-1102-079
Part Number:
HW-15-14-L-D-1102-079
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.249" (6.325mm)
Length - Stack Height :
1.102" (27.991mm)
Length - Tail :
0.079" (2.007mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)