HW-09-07-G-D-200-136
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
HW-09-07-G-D-200-136
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating) :
0.094" (2.388mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.136" (3.454mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
18
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)