HW-15-10-L-D-369-SM-A
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
HW-15-10-L-D-369-SM-A
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK SMD
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.396" (10.058mm)
Length - Stack Height :
0.369" (9.373mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)