HW-15-10-L-D-374-SM-A
Part Number:
HW-15-10-L-D-374-SM-A
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.391" (9.931mm)
Length - Stack Height :
0.374" (9.500mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)