HW-15-10-L-D-474-SM-A
Part Number:
HW-15-10-L-D-474-SM-A
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.291" (7.391mm)
Length - Stack Height :
0.474" (12.040mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)