HW-13-07-G-T-200-125
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
HW-13-07-G-T-200-125
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 39POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating) :
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
39
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)