HW-09-13-S-D-488-495
Part Number:
HW-09-13-S-D-488-495
Description:
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.247" (6.274mm)
Length - Stack Height :
0.488" (12.395mm)
Length - Tail :
0.495" (12.573mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)