HW-16-19-SM-D-571-256
Part Number:
HW-16-19-SM-D-571-256
Description:
CONN HDR 32POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.503" (12.776mm)
Length - Stack Height :
0.571" (14.503mm)
Length - Tail :
0.256" (6.502mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)