HW-16-20-F-D-1005-SM-A
Part Number:
HW-16-20-F-D-1005-SM-A
Description:
CONN HDR 32POS 0.1 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.060" (1.524mm)
Length - Stack Height :
1.005" (25.527mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
32
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)