HW-14-11-L-T-432-249
Part Number:
HW-14-11-L-T-432-249
Description:
CONN HDR 42POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.249" (6.325mm)
Length - Stack Height :
0.432" (10.973mm)
Length - Tail :
0.249" (6.325mm)
Number of Positions :
42
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)