HW-18-10-F-D-232-278
Part Number:
HW-18-10-F-D-232-278
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.320" (8.128mm)
Length - Stack Height :
0.232" (5.893mm)
Length - Tail :
0.278" (7.061mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
36
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)