HW-20-09-F-D-426-SM
Part Number:
HW-20-09-F-D-426-SM
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK SMD
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.239" (6.071mm)
Length - Stack Height :
0.426" (10.820mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)