HW-16-09-T-D-208-068
Part Number:
HW-16-09-T-D-208-068
Description:
CONN HDR 32POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.454" (11.532mm)
Length - Stack Height :
0.208" (5.283mm)
Length - Tail :
0.068" (1.727mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
32
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)