HW-19-20-F-D-200-073
Part Number:
HW-19-20-F-D-200-073
Description:
CONN HDR 38POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.857" (21.768mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.073" (1.854mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
38
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)