HW-17-11-T-D-438-SM-A
Part Number:
HW-17-11-T-D-438-SM-A
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK SMD TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.427" (10.846mm)
Length - Stack Height :
0.438" (11.125mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
34
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)