HW-12-15-G-D-243-123
Part Number:
HW-12-15-G-D-243-123
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.264" (6.706mm)
Length - Stack Height :
0.243" (6.172mm)
Length - Tail :
0.123" (3.124mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)