HW-12-15-G-T-200-123
Part Number:
HW-12-15-G-T-200-123
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.307" (7.798mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.123" (3.124mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
36
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)