HW-16-15-L-T-200-186-LL
Part Number:
HW-16-15-L-T-200-186-LL
Description:
CONN HDR 48POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.244" (6.198mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.186" (4.724mm)
Number of Positions :
48
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)