HW-20-14-F-D-1260-078
Part Number:
HW-20-14-F-D-1260-078
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.092" (2.337mm)
Length - Stack Height :
1.260" (32.004mm)
Length - Tail :
0.078" (1.981mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)