HW-18-08-F-D-216-072
Part Number:
HW-18-08-F-D-216-072
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.242" (6.147mm)
Length - Stack Height :
0.216" (5.486mm)
Length - Tail :
0.072" (1.829mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
36
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)