HW-24-13-F-D-694-124
Part Number:
HW-24-13-F-D-694-124
Description:
CONN HDR 48POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.412" (10.465mm)
Length - Stack Height :
0.694" (17.628mm)
Length - Tail :
0.124" (3.150mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)