HW-20-11-G-D-664-SM-A
Part Number:
HW-20-11-G-D-664-SM-A
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.201" (5.105mm)
Length - Stack Height :
0.664" (16.866mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)