HW-20-11-G-S-472-196
Part Number:
HW-20-11-G-S-472-196
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.262" (6.655mm)
Length - Stack Height :
0.472" (11.989mm)
Length - Tail :
0.196" (4.978mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
20
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)