HW-24-09-G-S-432-SM
Part Number:
HW-24-09-G-S-432-SM
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.233" (5.918mm)
Length - Stack Height :
0.432" (10.973mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
24
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)