HW-15-09-G-D-369-SM-A
Part Number:
HW-15-09-G-D-369-SM-A
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.296" (7.518mm)
Length - Stack Height :
0.369" (9.373mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
30
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)