HW-23-14-F-D-987-222
Part Number:
HW-23-14-F-D-987-222
Description:
CONN HDR 46POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.221" (5.613mm)
Length - Stack Height :
0.987" (25.070mm)
Length - Tail :
0.222" (5.638mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
46
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)