HW-20-12-F-D-219-100
Part Number:
HW-20-12-F-D-219-100
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.711" (18.059mm)
Length - Stack Height :
0.219" (5.563mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)