HW-15-20-L-S-818-122-002
Part Number:
HW-15-20-L-S-818-122-002
Description:
CONN HDR 15POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height :
0.818" (20.777mm)
Length - Tail :
0.122" (3.099mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
15
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)