HW-15-20-L-T-807-149
Part Number:
HW-15-20-L-T-807-149
Description:
CONN HDR 45POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.174" (4.420mm)
Length - Stack Height :
0.807" (20.498mm)
Length - Tail :
0.149" (3.785mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
45
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)